Franciszkanie z Klimzowca

Parafia św. Franciszka z Asyżu

Chorzów - Klimzowiec

swiety franciszek kosciol parafia sw franciszek kosciol wnetrze

KOMUNIKAT METROPOLITY KATOWICKIEGO

 

                                           KOMUNIKATMETROPOLITY KATOWICKIEGO
            DOTYCZĄCY ODSŁONIĘCIA POMNIKA WOJCIECHA KORFANTEGO W WARSZAWIE

Drodzy Diecezjanie!
    Z radością pragnę poinformować, że po wieloletnich staraniach w piątek 25 października 2019 r. o godz. 12:00 w Warszawie u zbiegu ulicy Agrykola i Alej Ujazdowskich zostanie odsłonięty pomnik wielkiego przywódcy Górnego Śląska – Wojciecha Korfantego, którego 80. rocznicę śmierci obchodzimy w bieżącym roku.
     Urodzony na terenie obecnych Siemianowic Śląskich Wojciech Korfanty to bez wątpienia jedna z najważniejszych postaci dla Śląska i jego walki o przyłączenie do Polski i jednocześnie jeden z zasłużonych ojców niepodległej Rzeczpospolitej, związany z chrześcijańską demokracją.
Moment pobłogosławienia pomnika zostanie poprzedzony Mszą Świętą o godz. 09:30 w bazylice archikatedralnej pw. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela w Warszawie, której przewodniczyć będzie JE ksiądz kardynał Kazimierz Nycz, metropolita warszawski. Homilię wygłosi metropolita katowicki.
    Informując o tym historycznym wydarzeniu, zapraszam do udziału w tej ważnej uroczystości także mieszkańców Górnego Śląska. Szczególnie zwracam się do mieszkańców miejsc związanych z życiem i działalnością Wojciecha Korfantego oraz do przedstawicieli lokalnych władz wojewódzkich i samorządowych. Wszystkich zachęcam do duchowej łączności i proszę o modlitwę w intencji naszej Ojczyzny, aby pamięć o tych, którzy za Polskę walczyli, pozostawała żywa i była pielęgnowana zawsze w duchu szacunku i patriotycznej wdzięczności.

†Wiktor Skworc
ARCYBISKUP METROPOLITA
KATOWICKI