Franciszkanie z Klimzowca

Parafia św. Franciszka z Asyżu

Chorzów - Klimzowiec

swiety franciszek kosciol parafia sw franciszek kosciol wnetrze

Festyn

W najbliższą sobotę (16 VI) w godzinach od 15.00 do 20.00 zapraszamy na «Festyn parafialny „U Franciszka”».

Jak już zapowiadaliśmy, ideą spotkania ma być integracja międzypokoleniowa. Zachęcamy dzieci, dorosłych i seniorów do skorzystania z interesującego programu artystycznego, licznych animacji oraz do wzięcia udziału w rodzinnym turnieju gier planszowych.

Oprócz grilla, popcornu i między innymi waty cukrowej pragniemy zorganizować stoisko z kawą i ciastem. W związku z tym tradycyjnie prosimy o przekazanie wypieków, które wesprą wakacyjno-rekolekcyjny czas dla dzieci.

O obsługę grilla prosimy ojców dzieci z „Jedenastek” oraz Wspólnoty Zacheusz, a o obsługę stoiska z ciastem i kawą – panie z Żywego Różańca i Zespołu Caritas. Szczegóły u o. Proboszcza po Mszach świętych.

Swoje stoiska rozstawią też między innymi Komenda Miejska Policji w Chorzowie, Straż Pożarna i Centrum Integracji Międzypokoleniowej.

Około godz. 19.00 zaprezentowane zostanie przedstawienie pt. „Dawid i Goliat” w wykonaniu Mariusza Kozubka i Piotra Solorza.

Podczas Festynu zostanie również przeprowadzona zbiórka surowców wtórnych. Urząd Miasta będzie zbierać makulaturę i elektroodpady, czyli zużyte lub uszkodzone urządzenia elektryczne i elektroniczne. W zamian za przyniesione surowce i elektroodpady mieszkańcy otrzymają sadzonki roślin ozdobnych, balony z helem lub worki na odpady.

Festyn parafialny organizowany we współpracy z Urzędem Miasta odbędzie się na naszym placu przed kościołem.

Ze stolika prosimy o zabranie plakatów i rozwieszenie ich na terenie parafii.

Podczas Festynu będą miejsca do siedzenia i jedzenia, ale będzie również „dyspensa” na rozłożenie przyniesionego koca.