Parafia św. Franciszka z Asyżu

Chorzów - Klimzowiec

swiety franciszek kosciol parafia sw franciszek kosciol wnetrze

Autokatowa pielgrzymka dzieci do Turzy Śląskiej i Jankowic

Do Turzy Śląskiej prowadzi nas, do Jankowic prowadzi szlak ...

Tymi słowami piosenki wyruszyliśmy autobusem do miejsc objętych kultem naszej Matki Maryi. Pielgrzymkę rozpoczęliśmy od zbiórki pod naszym kościołem o godz. 8.45, aby po błogosławieństwie udzielonym przez naszego Ojca Proboszcza wyruszyć w drogę do Turzy Śląskiej.

Wyruszyło nas w sumie 20.

Po dotarciu do Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej, mieliśmy okazje uczestniczyć we Mszy Św. podczas której odbywała się uroczystość zaślubin Młodej Pary. Następnie zostaliśmy ugoszczeni przez tamtejszą grupę Dzieci Maryi. Razem bawiliśmy się, śpiewaliśmy, mieliśmy również okazję zjeść pieczone kiełbaski z grilla, które przygotował nam tata naszej koleżanki Moniki. Po zabawach przyszedł czas na modlitwę różańcową, którą odmówiliśmy na dróżkach różańcowych znajdujących się wokół sanktuarium.

Kolejnym punktem naszej wycieczki było Sanktuarium Najświętszego Sakramentu w Jankowicach. Mogliśmy usłyszeć z ust tamtejszego proboszcza historię powstania sanktuarium jak również je obejrzeć i odmówić modlitwę. Następnie pojechaliśmy do Studzienki miejsca, gdzie znajduje się studzienka z wodą. Tam odpoczywaliśmy, figlowaliśmy oraz wspólnie się bawiliśmy.

Niestety wszystko co dobre, szybko się kończy. I tak nadszedł czas powrotu do Chorzowa, jednak nie żegnamy się z tymi miejscami na zawsze, wrócimy tu na pewno. A naszym wspomnieniom pomogą zrobione przez nas zdjęcia.