Parafia św. Franciszka z Asyżu

Chorzów - Klimzowiec

swiety franciszek kosciol parafia sw franciszek kosciol wnetrze

Piesza pielgrzymka na Jasną Górę 2005

30.06.2005 w godzinach popołudniowych<br />dotarliśmy do Celu
30.06.2005 w godzinach popołudniowych
dotarliśmy do Celu( powiększ )

W dniach od 29 czerwca do 4 lipca 2005 r z naszej parafii wyruszyła piesza pielgrzymka do Częstochowy na Jasną Górę. Wczesnym porankiem pielgrzymka rozpoczęła się Mszą Świętą w naszym Kościele. Na drogę błogosławił nam o. Gracjan, a W Piekarach Śląskich dołączyła do nas grupa pielgrzymkowa z Bytomia z parafii św. Wojciecha. Trudy pielgrzymowania było nam łatwiej znieść dzięki wspólnym śpiewom i modlitwie.

Po wydostaniu się z Świerklańca droga była bardzo przyjemna - nieznaczny ruch uliczny, a po dojściu do Bibieli droga do samych Woźnik (miejsce naszego pierwszego noclegu) wiodła leśną dróżką. W godzinach wieczornych dotarliśmy do centrum Woźnik. Za szczęśliwy pierwszy dzień pielgrzymowanie podziękowaliśmy Bogu w miejscowym Kościele.

Cześć Panu oddajemy śpiewem i tańcem
Cześć Panu oddajemy śpiewem i tańcem( powiększ )

Podczas wspólnej kolacji każdy z nas miał możliwość poznania pozostałych uczestników pielgrzymki. Rankiem po śniadaniu udaliśmy się na Msze Święta, by potem ruszyć w dalszą drogę. po kilku godzinach marszu po raz pierwszy w oddali dostrzegliśmy wieże Jasnogórskiego klasztoru... Do pokonania było jednak jeszcze trochę drogi. Na szczęście wspólna modlitwa różańcowa i pieśni ku chwale naszego Pana oraz Matki Bożej pozwalały zapomnieć o zmęczeniu.

Późnym popołudniem dotarliśmy do dotarliśmy do podnóży Klasztoru. Wtedy nasze usta same zaczęły donośnym głosem śpiewać radosną pieśń dziękując Panu za osiągnięcie celu. Zbliżaliśmy się do bram Jasnej Góry. Przekroczyliśmy próg sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej...

Jeśli chcesz wiedzieć co wtedy czuje się w sercu koniecznie musisz iść z nami w przyszłym roku !!!

Pragniemy podziękować właścicielom firmy Transben za pomoc logistyczną