Parafia św. Franciszka z Asyżu

Chorzów - Klimzowiec

swiety franciszek kosciol parafia sw franciszek kosciol wnetrze

Zaproszenie na pieszą pilegrzymkę na Jasną Górę

Spotkanie organizacyjne 21 czerwca 2006r o godz. 19:00 w kaplicy św. Antoniego
Zaproszenie na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę
Zaproszenie na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę

Ten, kto nie może pójść z nami z różnych powodów niech dołączy do nas na Mszę Św., która będzie sprawowana w kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze 30 czerwca o godz. 13:30 w intencji pielgrzymów . Zachęcamy do wzięcia udziału w naszej parafialnej pielgrzymce. Dla Tych, którzy nie mogą pójść pieszo, a chcieliby by uczestniczyć we Mszy Świętej 30. czerwca w kaplicy jasnogórskiej będzie zamówiony autobus (koszt wyjazdu 20 zł.). Wyjazd w tym dniu o godz. 8.30 z ul. Franciszkańskiej. Zaś w drodze powrotnej dnia 1 lipca zapraszamy na ognisko do Woźnik przy szkole (ok. godz. 18:00).

Zapisy w kancelarii parafialnej, w zakrystii lub osobiście u o. Serafina.

Centralnym punktem naszej pielgrzymki jest EUCHARYSTIA.

Kilka razem przeżytych dni wypełnionych modlitwą, rozważaniem, śpiewem i trudami pielgrzymowania bardziej łączy niż wielokrotne dłuższy, ale "normalnie" spędzony czas codzienności. Pozostawienie na czas pielgrzymki zacisza domu i wygodnego życia, sprzyja refleksji nad swoim życiem w przyjaźni z Bogiem.

Jeśli chcesz przeżyć choćby kilka dni wypełnionych poczuciem wspólnoty, wzajemnej solidarności, nawiązać szczególnie, wypełnione braterską miłością relacje wobec drugiego człowieka, poczuć więź łączącą Cię z Bogiem i z ludźmi ? "wybierz się, wybierz się razem z nami na wspaniały, pielgrzymkowy szlak"". Będziesz potem wciąż wracał pamięcią i wspomnieniami do tych miejsc..., do tych ludzi?, do tej atmosfery dobra i miłości? i z pewnością nie będzie to Twoja jedyna pielgrzymka.