Parafia św. Franciszka z Asyżu

Chorzów - Klimzowiec

swiety franciszek kosciol parafia sw franciszek kosciol wnetrze

Grupa modlitwena

Grupa modlitewna działa w parafii od 25 marca 1993 r. Spotykamy się każdego 25 dnia miesiąca o godz. 16.00 na nabożeństwie o pokój na świecie i nawrócenie niewierzących, zakończonym Mszą św. o godz. 18.00 w tej intencji. Na początku każdego roku członkowie grupy podejmują adopcję duchową kapłanów pracujących w naszej parafii i modlą się za nich cały rok.

W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, podczas Mszy św. w intencji pokoju na świecie rozpoczynają adopcję dziecka poczętego. Opiekujemy się Wspólnotą Cenacolo z Jastrzębia Zdroju kupując im żywność. Na naszych modlitwach obecny jest zawsze Pan Jezus w Najświętszym Sakramencie Ołtarza, którego adorujemy wspólnie, odmawiając Różaniec św., śpiewając pieśni ku czci Matki Bożej. To przecież Ona prowadzi nas do Syna.

Zapraszamy wszystkich do radosnego wielbienia Boga za wstawiennictwem Królowej Pokoju, która uczy, że mamy być orędownikami pokoju w świecie dotkniętym wojnami, atakami terrorystycznymi, a przede wszystkim dążyć do pokoju we własnych rodzinach, wówczas zapanuje on wszędzie.