Parafia św. Franciszka z Asyżu

Chorzów - Klimzowiec

swiety franciszek kosciol parafia sw franciszek kosciol wnetrze

Bieżące Ogłoszenia Duszpasterskie

vII tydzień zwykły                                     23.02. - 01.03.2020 r.

Dzisiaj ogodz. 16.30 zapraszamy na nieszpory niedzielne.

W poniedziałek o godz. 18.45 zapraszamy do kaplicy św. Antoniego na katechezę dla dorosłych. Tematem katechezy będzie: Istnienie Boga.

We wtorek o godz. 16.00 nabożeństwo o pokój na świecie i łaskę wiary dla niewierzących. O godz. 18.00 Msza św. w tej intencji oraz za członków grupy modlitewnej pod wezwaniem Królowej Pokoju.

W Środę Popielcową wraz z całym Kościołem rozpoczniemy okres wielkopostnej pokuty. W tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych (ten post obowiązuje tych, którzy ukończyli 14 rok życia), a także post ścisły (obowiązuje tych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60).

Msze św., podczas których będzie obrzęd posypania głów popiołem, zostaną odprawione o godz.: 6.30, 8.00, 9.00, 16.00 - dla dzieci, rozpoczęcie w kaplicy św. Antoniego oraz o godz. 18.00. Kancelaria parafialna w środę będzie nieczynna.

W czwartek, w piątek i w sobotę trwać będzie całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach nabożeństwa czterdziestogodzinnego. Rozpoczęcie w kaplicy św. Antoniego po ostatniej Mszy św. porannej, a zakończenie przed Mszą św. wieczorną. Bardzo zachęcamy, aby w dogodnej dla każdego porze, parafianie i członkowie grup parafialnych adorowali Jezusa w modlitewnej ciszy.

Dla bezpieczeństwa i ciągłości trzydniowej adoracji pragniemy, aby o każdej porze zawsze był ktoś obecny w kaplicy.  W związku z tym prosimy szczególnie członków grup parafialnych o wpisywanie się na listę wyłożoną na stoliku za ławkami.

W piątek o godz. 16.15 nabożeństwo Drogi krzyżowej dla dzieci, natomiast o godz. 17.15 Droga krzyżowa dla dorosłych i młodzieży.

I piątek Wielkiego Postu, to dzień modlitwy wynagradzającej oraz postu w intencji ofiar wykorzystania seksualnego i ich rodzin. O godz. 15.00 zapraszamy na koronkę do Bożego Miłosierdzia za osoby skrzywdzone.

W przyszłą niedzielę o godz. 16.15 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich żali.

W kościele przed tabernakulum została wystawiona księga abstynencji. W Wielkim Poście zachęcamy do abstynencji od napojów alkoholowych i wpisania swojego postanowienia do księgi.

Wielkopostne rekolekcje parafialne rozpoczną się 29 marca, czyli w 5 niedzielę Wielkiego Postu. Naszym rekolekcjonistą będzie o. Norbert Kubica z Katowic-Panewnik.

W dalszym ciągu zachęcamy do udziału w parafialnej pielgrzymce do Ziemi Świętej. Odbędzie się ona od 15 do 22 sierpnia. Więcej informacji na stronie parafialnej.

Wszystkim uczestnikom Mszy św. życzymy franciszkańskiego Pokoju i Dobra.