Parafia św. Franciszka z Asyżu

Chorzów - Klimzowiec

swiety franciszek kosciol parafia sw franciszek kosciol wnetrze

Bieżące Ogłoszenia Duszpasterskie

29 NIEDZIELA ZWYKŁA                                                             17 X – 24 X 2021 r.

Dzisiaj przed kościołem zbiórka na fundację: „Dzieło nowego Tysiąclecia”.

Dzisiaj o godz. 14.30 zapraszamy na spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w salce Francesco.

Zachęcamy do włączenia się we wspólną modlitwę różańcową w każdą niedzielę października o godz. 16.15, a w tygodniu po Mszy św. o godz. 8.00 oraz o godz. 17.15.

Zbliża się czas szczególnej modlitwy za naszych zmarłych.

W kościele na stoliku z prasą katolicką zostały już wyłożone kartki wypominkowe. Można na nich czytelnie zapisywać imiona oraz nazwiska zmarłych, za których modlić się będziemy w pierwszym tygodniu listopada. Wypominki można składać w kancelarii parafialnej oraz w zakrystii.

Za tydzień będziemy przeżywać niedzielę misyjną. Słowo Boże wygłosi o. Norman Samsel, gwardian i proboszcz z Częstochowy. Przed kościołem odbędzie się zbiórka na cele misyjne.

Z uwagi na remont schodów do kaplicy św. Antoniego, wejście do kaplicy jest możliwe tylko przez kościół.

Dyrekcja i grono pedagogiczne SP nr 5 prosi o wsparcie dla dwóch projektów zgłoszonych w tegorocznym Budżecie Obywatelskim naszego miasta.

Pierwszy to projekt inwestycyjny o numerze 51 o nazwie „Teatralny Przystanek na Klimzowcu”. Drugi to projekt społeczny, dotyczący organizacji sportowego festynu rodzinnego o numerze 50.

Głosowanie trwa od 13  do 18 października na stronie www.bo.chorzow.eu. Głosować może każdy mieszkaniec Chorzowa. Szczegóły na ulotach z tyłu kościoła.

Przypominamy o obowiązku noszenia maseczki w kościele.

 

Za wszelkie modlitwy, życzliwość i ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Życzymy obfitych Bożych łask w nadchodzącym tygodniu.