Parafia św. Franciszka z Asyżu

Chorzów - Klimzowiec

swiety franciszek kosciol parafia sw franciszek kosciol wnetrze

Bieżące Ogłoszenia Duszpasterskie

V niedziela Wielkiego Postu                                      18-25.03.2018 r.

Dziś jeszcze o godz. 14.30 spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, a o 16.15 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym. W ramach spotkań 20+ o godz. 19.00 w kaplicy św. Antoniego zapraszamy na nabożeństwo pasyjne z konferencją.

W poniedziałek w kaplicy św. Antoniego o godz. 17.00 nabożeństwo ku czci św. Franciszka, a od zakończenia wieczornej Mszy św. do godz. 21.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy,.

We wtorek kancelaria parafialna czynna wyjątkowo od godz. 16.30.

Wyjątkowo w czwartek po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie wspólnoty 50+, a o godz. 18.45 spotkanie Ruchu Focolari.

W piątek o godz. 16.00 nabożeństwo Drogi krzyżowej dla dzieci, a o godz. 17.15 dla młodzieży i dorosłych.

Pozostałe nabożeństwa tygodniowe według stałego planu.

W piątek i w sobotę o godz. 19.30 w bazylice w Katowicach Panewnikach wystawione zostanie Misterium Męki Pańskiej: „Kalwaria Śląska”. Zapraszamy do udziału.

Za tydzień Niedziela Palmowa. Zachęcamy do podtrzymywania tradycji poświęcenia palm, które odbywać się będzie podczas każdej Mszy św., a szczególnie o godz. 11.00 – rozpoczęcie przed kościołem. Sprzątanie kościoła odbędzie się w Wielką Środę od godz. 15.00. Przy tabernakulum znajduje się skarbonka na ofiary z przeznaczeniem na kwiaty do Bożego Grobu.

W niedzielę Palmową o godz. 18.00 zapraszamy do wspólnego wysłuchania Pasji według św. Marka. Utwór wykona Chór Kameralny Akademii Muzycznej w Katowicach przygotowany i dyrygowany przez Krzysztofa Dudzika. Autorem utworu jest p. Henryk Botor – znany twórca muzyczny, min. z Mszy św. wykonywanej podczas Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku czy utworów wykonywanych podczas Mszy św. pogrzebowej pary prezydenckiej w Krakowie.

Wraz z Parafialnym Zespołem Caritas rozpoczynamy zbiórkę słodyczy oraz soków dla dzieci z Domu Dziecka w Chorzowie przy ul. Siemianowickiej. Dary, w ramach jałmużny wielkopostnej można składać w zakrystii i na furcie klasztornej do Wielkiej Środy.

Przed kościołem do nabycia świece na stół wielkanocny (paschaliki) jako wsparcie dla Caritas Archidiecezji katowickiej.