Parafia św. Franciszka z Asyżu

Chorzów - Klimzowiec

swiety franciszek kosciol parafia sw franciszek kosciol wnetrze

Bieżące Ogłoszenia Duszpasterskie

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU            26 III 2023 -  2 IV 2023 r. 

Dzisiaj w naszej Parafii kończymy wizytację kanoniczną. O godz. 11.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Adriana Galbasa.

O godz. 16.15 zapraszamy na Gorzkie Żale.

Dzisiaj podczas Mszy św. w archikatedrze w Katowicach zostanie ustanowiony przez Księdza Abp. Wiktora Skworca nowy nadzwyczajny szafarz Komunii św. dla naszej wspólnoty parafialnej. Jest nim P. mgr lic. Aleksander Skrzyś.

Msze św. w tygodniu będą już celebrowane w kościele.

W poniedziałek o 19.00zapraszamy do kaplicy św. Antoniego na katechezę dla dorosłych. Temat katechezy: Posługa egzorcysty w Kościele. Katechezę poprowadzi  o. dr Przemysław Woźniak OFM z Katowic, egzorcysta naszej archidiecezji. Po katechezie dla dorosłych okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu.

W tym tygodniu rozpoczną się rekolekcje szkolne:

W poniedziałek i wtorek SP nr 2.

W środę Zespół Szkół Technicznych nr 1.

W czwartek i piątek SP nr 5.

Szczegóły dla uczniów podadzą szkoły.

W środę o godz. 18.00 Msza św. podczas której zostaną poświęcone medaliki dla dzieci przygotowujących się w naszej Parafii do I Komunii św. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie z rodzicami w kościele.

W piątek o godz. 16.30  nabożeństwo Drogi krzyżowej dla dzieci.

O 17.15 nabożeństwo Drogi krzyżowej dla dorosłych.

W pierwszą sobotę miesiąca kapłani odwiedzą chorych i starszych wiekiem Parafian. Będzie to wizyta przedświąteczna. Zgłoszenia można składać w zakrystii oraz w kancelarii parafialnej.

W sobotę o godz. 20.00 serdecznie zapraszamy na Gorzkie Żale z muzyką i teatrem przygotowane przez młodzież z FCMP. Słowo Boże w ramach tego nabożeństwa wygłosi Ks. bp Andrzej Przybylski z Częstochowy. W czasie nabożeństwa będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.

Za tydzień Niedziela Palmowa. W czasie Mszy świętych poświęcimy palmy.

O godz. 11.00 uroczysta Msza św. z procesją, która rozpocznie się przed kościołem.

Z uwagi na procesję nie odbędzie się „jedenastka” w kaplicy św. Antoniego.

Za tydzień w niedzielę odbędzie się przed kościołem zbiórka wspierająca działalność Caritas na Ukrainie.

Osoby które chcą podjąć się posługi lektora słowa Bożego w czasie liturgii, mogą do końca kwietnia zgłosić się u Proboszcza. Profesjonalny kurs dla dorosłych lektorów rozpocznie się 27 maja na Wydziale Teologicznym w Katowicach.

W zakrystii można zakupić paschaliki Caritas w cenie 10 zł. Ofiary za świece zostaną przekazane na dzieła charytatywne prowadzone przez Caritas Archidiecezji Katowickiej.

Przy tabernakulum znajduje się skarbonka  na kwiaty do Bożego Grobu.

Zachęcamy również do zbiórki artykułów chemicznych, które zostaną ofiarowane Siostrom Misjonarkom Miłości z Katowic. Zbiórka artykułów chemicznych będzie trwała do Niedzieli Bożego Miłosierdzia. Artykuły można przynosić do zakrystii lub kancelarii parafialnej. Siostry odwdzięczą się modlitwa w naszej intencji.

Za tydzień pojawi się informator Triduum Paschalnego w naszej Parafii.

Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego.

Niech Bóg obdarzy Nas błogosławieństwem.