Parafia św. Franciszka z Asyżu

Chorzów - Klimzowiec

swiety franciszek kosciol parafia sw franciszek kosciol wnetrze

Bieżące Ogłoszenia Duszpasterskie

Niedziela Zesłania Ducha Św.                                                    20-27.05.2018 r.

Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych, które w niedzielę odprawiamy o godz. 16.30, a w tygodniu o godz. 17.30.

Od poniedziałku rozpoczyna się Okres Zwykły roku liturgicznego. Jest to „czas wzrostu Kościoła”, kiedy to karmiąc się Słowem Bożym i Eucharystią, wypełniając swoje obowiązki i praktykując miłość, Lud Boży pielgrzymuje do swojego ostatecznego celu.

W poniedziałek obchodzić będziemy święto NMP, Matki Kościoła, a w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Pamiętajmy w modlitwie o powołanych i módlmy się o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne.

W środę po Mszy św. o godz. 8.00 spotkane wspólnoty „50+”.

W czwartek o godz. 18.45 spowiedź i próba przed Rocznicą Pierwszej Komunii Świętej, którą obchodzić będziemy w piątek o godz. 18.00.

W piątek o godz. 16.15 nabożeństwo o pokój i łaskę wiary dla niewierzących. Pozostałe nabożeństwa tygodniowe wg stałego planu.

Zachęcamy do włączenia się w pieszą pielgrzymkę mężczyzn i młodzieńców do Sanktuarium w Piekarach Śląskich. Początek pielgrzymki w najbliższą niedzielę o godz. 6.30 w kościele. Pielgrzymi
w drogę powrotną wyruszą z Piekar o godz. 16.00.

W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, która kończy czas spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej. W czasie nabożeństwa majowego o godz. 16.30 Chór Beatitudo wykona Akatyst ku czci NMP.

Od dzisiaj przy bocznym ołtarzu obok tabernakulum umieszczona jest skarbonka, do której można składać ofiary na kwiaty i budowę ołtarzy na Uroczystość Bożego Ciała w dniu 31 maja. Tegoroczna procesja przejdzie ulicami: ks. Gałeczki, Ryszki, Klimzy, Górniczą, ks. Gałeczki i zakończenie w kościele.