Parafia św. Franciszka z Asyżu

Chorzów - Klimzowiec

swiety franciszek kosciol parafia sw franciszek kosciol wnetrze

Bieżące Ogłoszenia Duszpasterskie

Wniebowstąpienie Pańskie                                                                     24 - 31.05.2020 R. 

W czwartek swoje imieniny zakonne obchodzi o. Eryk Gawleta. Msza św. w intencji solenizanta zostanie odprawiona o godz. 18.00.

W sobotę 30 maja będziemy w naszej parafii przeżywać Wieczystą Adorację Najświętszego Sakramentu. Adorację rozpoczniemy o godz. 9.00 a zakończymy Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.

Za tydzień uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy liturgiczny okres wielkanocny.

Tegoroczna pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do sanktuarium Matki Bożej Piekarskiej nie odbędzie się w tradycyjnej formie. Uroczystość ta będzie transmitowana za pośrednictwem telewizji.

Przypominamy o możliwość spowiedzi. Spowiadamy od poniedziałku do soboty 15 minut przed Mszą św. o 6.30 oraz pół godziny przed Mszą św. o 8.00 i 18.00. W niedziele pół godziny przed Mszami św. o 7.00, 9.00, 14.00 i 17.00.

W kościele św. Jadwigi w Chorzowie została wznowiona spowiedź w stałym konfesjonale. Można skorzystać ze spowiedzi od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00-12.00 i od 15.30-17.30

W naszej parafii rozpoczynamy okres Wczesnej Komunii Św. i Pierwszej Komunii Św. Będzie on trwał od 30 maja do 20 września. Rodzice w tym roku mogli sami wybrać datę i godzinę Mszy św. na której dziecko po raz pierwszy przystąpi do Komunii św.

W dniach od 2 do 5 czerwca w naszej parafii odbędą się nauki przedślubne. Rozpoczęcie o godz. 19.00 w kościele. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisać się można poprzez stronę internetową: www.rodzina.archidiecezjakatowicka.pl

Z tyłu kościoła są wystawione Goście Niedzielne. Należność za tygodnik można wrzucić do skarbony „na kościół”.

 

Niech Pan obdarzy Was Pokojem i Dobrem