Parafia św. Franciszka z Asyżu

Chorzów - Klimzowiec

swiety franciszek kosciol parafia sw franciszek kosciol wnetrze

Bieżące Ogłoszenia Duszpasterskie

 28 NIEDZIELA ZWYKŁA                                    18.10-25.10.2020 r.

Dzisiaj przeżywamy niedzielę misyjną. Przed kościołem zbiórka na rzecz misji franciszkańskich.

Dzisiaj o godz. 14.30 swoje spotkanie w salce Francesco będzie mieć Franciszkański Zakon Świeckich. Serdecznie zapraszamy.

Zachęcamy do włączenia się we wspólną modlitwę różańcową w każdą niedzielę października o godz. 16.15, a w tygodniu po Mszy św. o godz. 8.00 oraz o godz. 17.15.

W poniedziałek o 16.30 nabożeństwo ku czci św. Franciszka, prowadzone przez FZŚ. O 18.00 Msza św. z relikwiami bł. Anieli Salawy.

Zbliża się czas szczególnej modlitwy za naszych zmarłych. W kościele na stoliku z prasą katolicką zostały już wyłożone kartki wypominkowe. Można na nich czytelnie zapisywać imiona i nazwiska zmarłych, za których modlić się będziemy w pierwszym tygodniu listopada. Wypominki można składać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

Za tydzień kolekta będzie przeznaczona na zakup opału.

Przypominamy o obowiązku noszenia maseczki w kościele. W związku z gwałtownym wzrostem zakażeń bardzo prosimy o pomoc w dezynfekcji ławek po Mszy św. Każdy uczestnik Eucharystii chciałby się poczuć bezpieczny w kościele. Noszenie maseczki, dezynfekcja rąk i ławek ma również wymiar miłości do bliźniego.

Środki do dezynfekcji są dostępne w zakrystii oraz z tyłu kościoła. Przypominamy również uczestnikom liturgii o bezpiecznym dystansie. Według najnowszych zarządzeń państwowych w „strefie żółtej” w uroczystościach religijnych może brać udział 1 osoba na 4 metry kwadratowe.

W dalszym ciągu jest aktualna dyspensa Metropolity Katowickiego z dnia 28 maja 2020 r.: „W obecnej sytuacji utrzymuje się dyspensę (od uczestnictwa w Eucharystii w niedzielę i święta nakazane) dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz tych, którzy czują obawę przed zarażeniem.

Za wszelkie modlitwy, życzliwość i ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Życzymy obfitych Bożych łask w nadchodzącym tygodniu.