Parafia św. Franciszka z Asyżu

Chorzów - Klimzowiec

swiety franciszek kosciol parafia sw franciszek kosciol wnetrze

Bieżące Ogłoszenia Duszpasterskie

V Tydzień WielkANOCNy, 19-26.05.2019

Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych, które w niedzielę odprawiamy o godz. 16.30, a w tygodniu odprawiamy o godz. 17.30.

W poniedziałek o godz. 16.30 w kaplicy comiesięczne nabożeństwo ku czci św. Franciszka, a po Mszy św. o godz. 18.00 litania i możliwość uczczenia relikwii bł. Anieli Salawy – patronki Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

Zachęcamy do włączenia się w pieszą pielgrzymkę mężczyzn i młodzieńców do Sanktuarium w Piekarach Śląskich. Początek pieszej pielgrzymki w najbliższą niedzielę w kościele o godz. 6.30.

Korzystając z doświadczenia lat poprzednich oraz wsłuchując się w liczne głosy uczestników pielgrzymek, pragniemy poinformować, iż od bieżącego roku powrót pielgrzymów z Piekar będzie indywidualny.

Zachęcamy również do kontynuowania pielgrzymowania do Matki Bożej Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w innych formach: rowerowej, samochodowej lub łączenia się ze wzgórzem Piekarskim przez transmisje radiowe i telewizyjne.

W piątek o godz. 16.00 comiesięczne nabożeństwo o pokój i łaskę wiary dla niewierzących, a o godz. 18.00: Msza św. w tej intencji.

W piątek, 24 maja o godz. 18.00 – Rocznica Pierwszej Komunii Świętej. Spotkanie dzieci oraz okazja do spowiedzi w środę o godz. 19.00.

W imieniu o. Proboszcza dziękuję za napływające w różnych formach ofiary z przeznaczeniem na spłatę należności za nowe ławki.

Prośba o. Proboszcza z niedzieli 28.04.2019 r:

Wraz z Wami jestem wdzięczny Bogu za możliwość pozostawienia dla przyszłych pokoleń materialnego daru w postaci nowych ławek w kościele. Zwracam się jednak z serdeczną prośbą o ponowne wsparcie tej inwestycji. Jej całkowity koszt to: 310.200 zł. (w tym: 256 metrów bieżących x 1.200 zł. za metr + 3.000 zł. za podwójny transport). Ze zbiórki kopertowej oraz indywidualnych przelewów udało się dotychczas zebrać: 170.000 zł. Nasza Kuria Prowincjalna w Katowicach Panewnikach przekazała na ten cel: 61.500 zł. Pozostała kwota spłaty do końca czerwca to: 78.700 zł. Będę wdzięczny za Wasze wsparcie poprzez ofiary w kopertach lub bezpośrednie przelewy na konto parafii podane na naszej stronie internetowej. Tym razem kwota ofiar jest dowolna. Ufam, że z zebranych funduszy uda się również sfinalizować zapowiadaną wymianę mebli sakralnych w prezbiterium.