Parafia św. Franciszka z Asyżu

Chorzów - Klimzowiec

swiety franciszek kosciol parafia sw franciszek kosciol wnetrze

Wieczór Jana Pawła II

W pierwszą sobotę kwietnia 2005 roku, o godz. 21.37, Ojciec Święty Jan Paweł II odszedł do Pana. Wieczór ten wpisał się na stałe do kalendarza wszystkich, którym bliska była osoba Ojca Świętego. Stał się iskrą, która zapaliła ludzkie serca wdzięcznością za Papieża i pragnieniem trwania na wskazanej przez niego drodze. Bądźmy blisko Papieża, jak byliśmy blisko 2. kwietnia 2005 roku.

Zapraszamy serdecznie wszystkich 2. kwietnia 2006r do naszego kościoła: rodziny i wspólnoty, młodzież i dzieci, osoby samotne i chorych, najpierw na Mszę Świętą w intencji Sługi Bożego Jana Pawła II na godz. 11.00, a następnie do wspólnego przeżywania "Wieczoru Jana Pawła II" na godz. 20.15.

Naszą wspólną modlitwę zakończymy o godz. 21.37 zapalając przed krzyżem misyjnym świecę. Niech to będzie dla nas święta godzina wdzięczności i nadziei. Zgromadźmy się w tym dniu by trwać na modlitwie z Maryją i rozważać nauczanie Ojca Świętego. Niech księga Pisma Świętego i żywy płomień świecy jednoczą nas wokół Boga bogatego w miłosierdzie, niech przypominają nam postać Jana Pawła II i pomagają budować wzajemne zaufanie.