Parafia św. Franciszka z Asyżu

Chorzów - Klimzowiec

swiety franciszek kosciol parafia sw franciszek kosciol wnetrze

Pielgrzymka dzieci do Panewnik 2006

W drodze do Panewnik

Jaka wielka radość! Cieszą się wszyscy aniołowie, wszystkie dzieci na całym świecie, wszyscy rodzice, nawet wróble ćwierkają radośniej niż zwykle. W naszych domach trwa nastrój świąteczny. To Boże Narodzenie. W domu stoi choinka ustrojona bombkami, a może nawet i cukierkami, pod nią leżą prezenty, na stole mnóstwo smakołyków. To wszystko w czasie świąt Bożego Narodzenia jest ważne. Ale nie najważniejsze...

Najważniejszy jest Nowonarodzony Pan Jezus leżący w żłóbku. Któż z nas nie chce podejść jak najbliżej żłóbka i obejrzeć wszystkiego dokładnie? Przyjrzeć się Maryi, Józefowi, małemu Jezusowi i podziękować Mu za to, że się narodził i że jest tu teraz z nami. Dlatego już dziś zapraszamy was, drogie dzieci, na adorację przy ogromnym żłóbku w bazylice w Katowicach Panewnikach w styczniu.

Chcemy iść, jak co roku do małego Jezusa, aby śpiewać Mu kolędy. Będąc blisko Niego, chcemy przeżyć radość Jego narodzenia. Chcemy przeżyć tę radość wraz z Maryją, św. Józefem, aniołami, pasterzami i królami. Pragniemy, aby radość płynśca z przyjścia Zbawiciela ogarnęła cały świat, nasze rodziny, naszą parafię.

Gromadzimy się o godz. 12:15 (w tym roku było to 8 stycznia 2006) przed kaplicą św. Antoniego, skąd pieszo udajemy się do Panewnik, aby dotrzeć tam na godz. 15:00 na specjalnie dla was przygotowaną adorację.

Po wspólnym kolędowaniu zwiedzamy także ruchomą szopkę oraz stajenkę z żywymi zwierzętami. Wracamy autobusem około godz. 19:00. Drogie dzieci. Pasterze, gdy dowiedzieli się o narodzeniu Jezusa, nie zatrzymali tej ważnej wiadomości dla siebie, lecz rozpowiadali ją wszystkim dokoła. W ten sposób nowina o maleńkim Jezusie dotarła szybko do wielu ludzi. Tak samo i wy, nie zatrzymujcie dla siebie tego, czego się dziś dowiedzieliście, ale rozgłoście kolegom i koleżankom tę radosną wieść, że idziemy kolędować Nowonarodzonemu Jezusowi.

W drodze do Panewnik