Parafia św. Franciszka z Asyżu

Chorzów - Klimzowiec

swiety franciszek kosciol parafia sw franciszek kosciol wnetrze

Msza Święta z udziałem dzieci

Msza z udziałem dzieci - Jedenastka

Od niedzieli 23 września 2012 r. powróciliśmy w naszej parafii do sprawowania Mszy świętych ze szczególnym udziałem dzieci. O godz. 11.00 w kaplicy św. Antoniego rozpoczyna się bowiem Liturgia Słowa dla małych parafian. W tym czasie w kościele, również dorośli uczestniczą w słuchaniu Słowa Bożego.

Po zakończeniu pierwszej części Niedzielnej Mszy świętej dzieci wraz z duszpasterzem oraz towarzyszącymi im katechetkami udają się w procesji do kościoła. Niosąc dary dołączają do starszych parafian i wraz z nimi uczestniczą w Liturgii Eucharystycznej.

Różnica dwóch miejsc celebracji miejsc wynika z umiejętnego dostosowania treści, metod i sposobów zaangażowania uczestników liturgii.

Inicjatywa stosowana jest już w wielu parafiach, a opiera się na przepisach Dyrektorium o Mszach z udziałem dzieci wydanym przez Watykańską Kongregację Kultu Bożego w 1973.

Zachęcamy rodziców, dziadków i opiekunów, aby dołożyli wszelkich starań aby młode pokolenie naszych parafian mogło skorzystać z zaproszenia jakie kieruje do nas wszystkich Jezus: „Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie, nie przeszkadzajcie im” (Mk 10,14). To „małe Franciszki” będą kiedyś gospodarzami naszych domów i parafii.

Msza z udziałem dziecie - Jedenastka