Parafia św. Franciszka z Asyżu

Chorzów - Klimzowiec

swiety franciszek kosciol parafia sw franciszek kosciol wnetrze

Trzej Towarzysze

Jednym z zadań Franciszkańskiego Centrum Młodzieżowo-Powołaniowego „Trzej Towarzysze” mieszczącego się w klasztorze chorzowskim, jest towarzyszenie młodym ludziom na drodze odkrywania i rozeznawania życiowego powołania.

Proponujemy przede wszystkim: towarzyszenie powołaniowe, rozeznawanie powołania, kierownictwo duchowe, posługę sakramentalną w sakramencie pokuty, okazję do modlitwy, okazję do pobytu w klasztorze, okazję do modlitwy i rozmowę.

Jeśli więc myślisz o życiu franciszkańskim i na przykład zamierzasz po szkole zawodowej/maturze/studiach zgłosić się do nas, to zapraszamy na rozeznanie powołania, które prowadzimy indywidualnie. Polega ono na spotkaniach i rozmowach, a także na osobistym przeżyciu wspólnoty braterskiej. W trakcie tych spotkań będziesz miał okazję rozeznać czy pragniesz być bratem zakonnym czy kapłanem zakonnym, czy też zostaniesz misjonarzem. Umożliwiamy również kilkudniowy pobyt w naszym nowicjacie (po wcześniejszym umówieniu się). Nie czekaj więc do matury czy do miesiąca czerwca, lecz zgłoś się jak najprędzej i wtedy wspólnie ustalimy rodzaj spotkań i ich daty (tak, aby nie kolidowały z Twoimi zajęciami).

Proponujemy ci także udział w rekolekcjach dla maturzystów i w dniach rozeznania powołania (daty możesz znaleźć w propozycjach Centrum). Możesz się także umówić indywidualnie na rozmowę. 

Oczywiście zanim przyjedziesz chętnie odpowiemy na Twoje pytania, które możesz kierować pod adres: centrum@trzejtowarzysze.com

O wszystkich propozycjach skierowanych do młodzieży przeczytasz na stronie Centrum