Parafia św. Franciszka z Asyżu

Chorzów - Klimzowiec

swiety franciszek kosciol parafia sw franciszek kosciol wnetrze

Liturgiczna Służba Ołtarza

Ministranci

Grupa młodych i starszych chłopców służących podczas Mszy św. i nabożeństw w naszym kościele oczekuje z nadzieją na nowych kandydatów.

Opiekun o. Euzebiusz zaprasza chłopców ze szkoły podstawowej na spotkania w każdą sobotę o godz. 9.00.

Ministrant zajmuje uprzywilejowane miejsce podczas nabożeństw liturgicznych. Kto służy do Mszy św., występuje publicznie we wspólnocie. Doświadcza z bliska, że Jezus Chrystus jest obecny i działa w każdym akcie liturgicznym. Jezus jest obecny we wspólnocie wiernych, w Słowie Pisma Świętego a zwłaszcza w Eucharystii pod postacią chleba
i wina. Działa on za pośrednictwem kapłana, który in persona Christi sprawuje Mszę św. i udziela sakramentów. W ten sposób podczas liturgii ministranci są kimś o wiele więcej niż tylko zwykłymi "pomocnikami kapłana". Są przede wszystkim sługami Jezusa Chrystusa, odwiecznego Najwyższego Kapłana. W ten sposób ministranci, są szczególnie powołani, by być młodymi przyjaciółmi Jezusa. Jan Paweł II mówił kiedyś do młodych chłopców: „Starajcie się pogłębiać i podtrzymywać tę przyjaźń z Nim. Zrozumiecie wówczas, że w Jezusie znaleźliście prawdziwego przyjaciela na cale życie”.