Parafia św. Franciszka z Asyżu

Chorzów - Klimzowiec

swiety franciszek kosciol parafia sw franciszek kosciol wnetrze

Wycieczka dzieci i młodzieży do Krakowa

Dnia 10 listopada 2008 roku dzieci i młodzież z naszej parafi pojechali na wycieczkę do Krakowa. Opiekunami byli: O.Medard, O.Hiob oraz O.diakon Izaak.

Zbiórka była wcześnie rano  o 7.30. Przed godziną ósmą byliśmy już w drodze. W czasie jazdy śpiewaliśmy, a kilku ministrantów prezentowało innym swoje talenty wokalno-intrumentalne…

Po godzinie 10 byliśmy już w Krakowie. Na szczęści pogoda nam dopisała. Na początku spotkaliśmy się ze Smokiem  Wawelskim oraz zrobiliśmy wspólne zdjęcie przy nim. Później wraz z panią przewodnik Anną Nieć  zwiedzilismy Katedrę na Wawelu i weszlismy na wieże.  Prowadziły na nią bardzo wąskie, drewniane schody. Na szczycie każdy z nas mógł dotknąć serca Dzwonu Zygmunta. Jeżeli dotknie się go lewą ręką i pomyśli życzenie, jest prawdopodobieństwo, że ono się spełni.  Później poszliśmy na wystawe „Świt zmysłów”, na której każdy z nas mógł zrobić jakieś doświadczenia związane z naszymi zmysłami. Następnie zobaczylismy Kościół pw. Św. Franciszka z Asyżu, a także Kościół Św. Anny. Na rynku, weszlismy do Kościoła Mariackiego, w którym znajduje się przepiękny, otwierany ołtarz wykonany przez Wita Stworza. Kolejnym punktem naszej wycieczki był obiad. Później pojechaliśmy do sióstr Albertynek. Zobaczliśmy wystawę o bracie Albercie, a także mały Kościółek u sióstr. Jednak najważniejszym punktem dnia była Msza Święta. Odprawiona została przez o.Medarda, o.Hioba i O.diakona Izaaka u kolejnych sióstr Albertynek. Oprawą muzyczną Mszy zajęły się Klaudia (gitara), An. Ania (gitara) oraz wszyscy obecni na wycieczce (śpiew).

Po godzinie 19 każdy z nas był już w swoim domu.