Parafia św. Franciszka z Asyżu

Chorzów - Klimzowiec

swiety franciszek kosciol parafia sw franciszek kosciol wnetrze

Czuwanie papieskie 2. kwietnia 2008

CZUWANIE W ROCZNICĘ ŚMIERCI PAPIEŻA JANA PAWŁA II

 

Wieczorem, 2.04.2008 roku spotkaliśmy się w kościele, aby wspólnie modlić się w trzecią rocznicę śmierci papieża Jana Pawła II. Czuwanie zaczęło się Mszą Świętą o godzinie 18:00. Po mszy gimnazjaliści z Zespołu Szkół Sportowych nr 1 w Chorzowie przedstawili sztukę „Mój Chrystus połamany”. To piękna, refleksyjna opowieść, o tym, co naprawdę w życiu ważne, a wszyscy jesteśmy wezwani, aby przez nas Syn Boży pomagał innym.
Tego wieczoru nie zabrakło wspomnienia o życiu Jana Pawła II, Jego życiowych wyborach i dozgonnej wierności Bogu. Wszyscy wspólnie zmówiliśmy różaniec, a rozważania Tajemnic Chwalebnych przygotowali członkowie Żywego Różańca.
Karol Wojtyła kochał teatr. Napisał „Tryptyk rzymski”. Fragmenty utworu zostały odczytane w czasie wieczornego czuwania. Przejmująca historia Abrahama, który miał poświęcić w ofierze własnego syna, była zapowiedzią ofiarnej śmierci Chrystusa. O 21:00 odśpiewaliśmy Apel Jasnogórski i wysłuchaliśmy słów Jana Pawła II.
Do 21:37 śpiewaliśmy i modliliśmy się w intencji papieża. A potem udaliśmy się przed kościół, gdzie pod krzyżem złożyliśmy zapalone znicze. W godzinę śmierci Jana Pawła II zabrzmiały dzwony we wszystkich kościołach.
Trzy lata temu świat wstrzymał oddech. W ostatnim tygodniu życia Wielkiego Papieża gromadziliśmy się w kościołach, modląc się za Niego. Jan Paweł II wywarł ogromny wpływ na nasze życie i nigdy o tym nie zapomnimy.