Parafia św. Franciszka z Asyżu

Chorzów - Klimzowiec

swiety franciszek kosciol parafia sw franciszek kosciol wnetrze

Przedstawienie pt. "Mój Chrystus Połamany"

Przedstawienie młodzieży gimnazjalnej

19. marca 2008r. w naszym kościele o g. 19.00 młodzież z Gimnazjum Sportowego przy naszej parafii wystąpiła z przedstawieniem pt. "Mój Chrystus Połamany" opracowane na motywach książki Ramona Cue Romano, która składa się z dwóch części. Reżyserem sztuki był pan Michał Aloszko - polonista naszej szkoły. Wykonawcy zdobyli główną nagrodę Gran Prix, I miejsce podczas Festiwalu Miniatur Teatralnych w naszej szkole.


Przedstawienie to opowiada o „wizytach” Chrystusa w domach różnych ludzi. Kogo odwiedza ukrzyżowany Boży Syn? Tych, którzy najbardziej tego potrzebują.
Przesłaniem tego spektaklu jest wskazanie współczesnemu człowiekowi jakże ważnych wartości, wśród których najważniejszą jest miłość. A ta miłość najpełniej została objawiona w Jezusie przez mękę krzyżową. Dlatego też spektakl ten wprowadził uczestników w nastrój zamyślenia i refleksji nad zbliżającymi się Świętami Paschy.

To moje życie ma być kontynuacją tej Wielkiej Miłości – tak można by streścić przesłanie tej sztuki.
To było bardzo wzruszające przedstawienie - powiedział jeden z widzów. Występ rozpoczął się śpiewem piosenki „Wieża Babel” z musicalu „Metro” w wykonaniu dziewczyn klas II gimnazjum i nauczycieli.

Po spektaklu młodzież wraz z nauczycielami i o. Serafinem zeszli do salki na skromny poczęstunek.