Parafia św. Franciszka z Asyżu

Chorzów - Klimzowiec

swiety franciszek kosciol parafia sw franciszek kosciol wnetrze

Światowy Dzień Młodzieży - 16.03.08

 

Niedziela Palmowa w katedrze 

 

W niedzielę palmową 16. marca 2008r. młodzież archidiecezji katowickiej wypełniła potężną katowicką katedrę podczas diecezjalnego spotkania w ramach XXIII Światowego Dnia Młodzieży pod hasłem: Otrzymacie Jego moc i będziecie moimi świadkami (Dz 1, 8). Był to pierwszy etap XXIII Światowego Dnia Młodzieży. W drugim etapie, w lipcu, w Sydney w dalekiej Australii, młodzie całego świata zgromadzi się wokół papieża Benedykta XVI.

Metropolita katowicki abp Damian Zimoń mówił młodym o wspaniałych przykładach świętości. Wspomniał bł. Karolinę Kózkę i bł. Matkę Marię Luizę Merkert (relikwie błogosławionych młodzież mogła uczcić po Mszy Św. poprzez ucałowanie). Mówił też o tegorocznym przesłaniu Benedykta XVI na Światowy Dzień Młodzieży oraz zwrócił się bezpośrednio do tych, którzy przyjęli sakrament bierzmowania lub przygotowują się do przyjęcia tego sakramentu podkreślając jeden z darów Ducha Świętego – dar mądrości.
Uczestnicy katowickiego spotkania otrzymali specjalny numer "Gościa Niedzielnego" pod hasłem: „Nie bój się wypłyń na głębię”. Do gazety dołączona była płyta „Rozmowy Jana Pawła II z młodzieżą”.


Z naszej Parafii wraz z o. Serafinem do katedry pojechało ok. 50 młodzieży specjalnie zamówionym autokarem. Byli to oazowicze, animatorki Dzieci Maryi i młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania. Delegacja naszej młodzieży złożyła obok ołtarza okrągły chleb z napisem naszej parafii. Bochenki chleba przywiezione przez młodzież z parafii naszej archidiecezji zostaną przeznaczone dla ubogich.

Udział w uroczystości był dla młodzieży okazją do dania czytelnego świadectwa temu, że chcą być uczniami Chrystusa, budując na Piotrze naszych czasów.