Parafia św. Franciszka z Asyżu

Chorzów - Klimzowiec

swiety franciszek kosciol parafia sw franciszek kosciol wnetrze

Zjazd ministrantów naszej prowincji 2007

Parafia św. Franciszka z Asyżu w Chorzowie Klimzowcu gościła 3 listopada 2007r. ministrantów naszej Prowincji zakonnej. Zjazdowi towarzyszyło hasło "Przypatrzmy się bracia powołaniu naszemu".

Po przywitaniu odbyła się prezentacja grup. Gościliśmy ministrantów z Katowic Panewnik (opiek. o. Oktawiusz Lamorski), z Zabrza (opiek. o. Melchizedek Olejok), z Tychów (opiek. o. Ernest Ogar), z Koszarawy Bystrej (opiek. o. Juwencjusz Knosala), z Rybnika (opiek. o.Radomir Buchcik, w zast. o. Florentyn Muszyński), z Górek Wielkich (opiek. o. Zygmunt Moćko), z Bytomia (opiek. o. Hubert Zabłocki) oraz gospodarzy z Chorzowa (opiek. o. Hiob Środowski).

W spotkaniu uczestniczyło 75 ministrantów. Po nabożeństwie pokutnym, które poprowadził o. Florentyn, odbyła się Eucharystia, której przewodniczył Minister Prowincjalny o. dr Ezdrasz Biesok. Homilie na temat powołania ministranta wygłosił o. Ernest.

Na zakończenie Mszy świętej zostały rozdane nagrody dla najlepszych ministrantów z poszczególnych wspólnot oraz losowanie nagród niespodzianek (książki, odtwarzacze mp3, darmowy wyjazd na „Wakacje z Chrystusem”). Całość uwieńczona została wspólnym zdjęciem i poczęstunkiem w klasztornym refektarzu.

Zjazd zorganizowany został przez Franciszkańskie Centrum Młodzieżowo-Powołaniowe „Trzej Towarzysze”, działające przy naszym klasztorze.