Parafia św. Franciszka z Asyżu

Chorzów - Klimzowiec

swiety franciszek kosciol parafia sw franciszek kosciol wnetrze

Pielgrzymka dekanatu chorzowskiego

Do Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej

Jak co roku w ostatnią sobotę września odbyła się, już po raz siódmy pielgrzymka dekanatu chorzowskiego do Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej. Do Piekar Śląskich pielgrzymi z naszej parafii wraz z o. Serafinem tradycyjnie udali się specjalnie zamówionym autobusem.

Pielgrzymi wyjechali o godz. 12:45. Po przywitaniu pielgrzymów przez ks. dziekana Antoniego Klemensa o godz. 14:00 na kalwarii rozpoczął się Różaniec Św. (część radosna), który w tym roku prowadzili członkowie parafii św. Barbary.

Po Różańcu Św. pielgrzymi mieli trochę wolnego czasu oraz okazję do spowiedzi św.

O godz. 16:00 rozpoczęła się uroczysta Msza św. przed obrazem Matki Bożej Piekarskiej. Mszę św. celebrował ks. Proboszcz z parafii św. Barbary ks. Zygmunt Błaszczok w asyście kapłanów dekanatu chorzowskiego. Homilię wygłosił ks. Dziekan Antoni. Eucharystię uświetnił swoim występem chór "Lutnia". Na zakończenie Mszy św. wierni otrzymali uroczyste błogosławieństwo relikwiami patrona miasta św. Floriana.

Pielgrzymi powrócili ok. godz. 18:00.

W przyszłym roku będziemy gościć w naszej parafii wszystkich kapłanów naszego dekanatu na konwencie wielkanocnym. Natomiast podczas dekanalnej pielgrzymki do Piekar w przyszłym roku nasza parafia będzie miała zaszczyt przygotować oprawę liturgiczną Mszy Świętej. Zachęcamy więc parafian do udziału w tych jakże ważnych spotkaniach, które mają umacniać wiarę naszą, naszych rodzin, parafii i miasta.