Parafia św. Franciszka z Asyżu

Chorzów - Klimzowiec

swiety franciszek kosciol parafia sw franciszek kosciol wnetrze

Wigila Uroczystości Świętego Franciszka

3. października wieczorem nasza parafia rozpoczęła świętowanie Uroczystości Św. Franciszka. Po nabożeństwie różańcowym, o godz. 18.00 rozpoczęła się uroczysta Msza Św., którą przewodniczył o. gwardian Sergiusz Bałdyga. W kazaniu o. Sergiusz podkreślił to, iż św. Franciszek nie tylko ma być patronem ekologii, Włoch, wspólnot franciszkańskich, ale każdego z nas. Zgodnie z tradycją tego dnia, wieczorem w kościołach franciszkańskich odprawiane jest nabożeństwo "Transitus", przejście Świętego Franciszka z ziemi do chwały nieba.

Również i w naszym kościele takie nabożeństwo miało miejsce bezpośrednio po Mszy Św., w czasie którego wystąpił teatr przybliżając życie i śmierć św. Franciszka. Po uczczeniu relikwii św. Franciszka o. Gwardian zaprosił obecnych do refektarza zakonnego na skromny poczęstunek.

Również w tym dniu swój obecnością zaszczyciła nas wspólnota FZŚ sekcji chorzowskiej, która już po raz trzeci obchodziła dzień wspólnoty w naszej parafii. W spotkaniu wzięło udział prawie 50 sióstr i braci. Podczas spotkania, które się rozpoczęło o godz.15.30 w naszych salkach był czas na modlitwę, wspólny śpiew, kawę, rozmowy oraz konferencję o. Serafina - asystenta duchowego. Uczestnicy dnia wspólnoty wzięli udział w różańcu, uczestniczyli we Mszy Św. i w nabożeństwie Transitus.