Parafia św. Franciszka z Asyżu

Chorzów - Klimzowiec

swiety franciszek kosciol parafia sw franciszek kosciol wnetrze

Festyn Parafialny

W niedzielę 10 czerwca 2007r. w naszej parafii odbył się festyn parafialny "U Franciszka". Ze względu na deszcz wszystko rozpoczęło się w kaplicy o godzinie 15.00 bajką dla dzieci w wykonaniu aktora. Zaraz później wystąpił teatrzyk dzieci z Przedszkola nr 6. Następnie Dzieci Maryi naszej parafii poprowadziły gry i zabawy oraz śpiew przy akompaniamencie sześciu gitar, skrzypiec oraz harmonijki.

Kiedy przestał padać deszcz zabawy były kontynuowane pod sceną przy występie zespołu "Feet" i kapeli śląskiej. O godz. 18.00 wystąpił zespół "Contiego", o 18.45 zespół "Trąbki Jerycha" a o 19.30 wystąpiła Viola Brzezińska.

Podczas festynu można było zakupić ciasto upieczone przez mieszkańców parafii, herbatę, kawę, chleb ze smalcem i ogórki, kiełbasę z grilla. Dochód ze sprzedaży tych rzeczy zostanie przeznaczony na książki i przybory dla dzieci biednych z naszej parafii. Poza tym można było wrzucić ofiarę na ten cel do specjalnej skarbonki w kształcie serca.

Było też stoisko pielgrzymkowe, gdzie można było dowiedzieć się wszystkiego o pieszej pielgrzymce parafii na Jasną Górę, która odbędzie się od 27.06. do 1.07., zobaczyć zdjęcia z ostatnich pielgrzymek i wpisać intencje do specjalnego zeszytu "Intencji Pielgrzymkowych".

Podczas festynu odbywał się na boisku turniej piłkarski. Zwycięzcy otrzymali medale.

Jedną z atrakcji było możliwośc przypasowania zbroi rycerskiej zrobionej własnoręcznie przez oazowicza naszej parafii.

O godzinie 21.00 odśpiewaliśmy Apel Jasnogórski przy ognisku. Po modlitwie nastąpiła cześć rekreacyjna: pieczenie kiełbasek, zabawa i śpiew przy akompaniamencie gitary. Festyn parafialny zakończył się po godzinie 22.00.

W przygotowanie festynu byli zaangażowani przede wszystkim parafianie, grupy parafialne.