Parafia św. Franciszka z Asyżu

Chorzów - Klimzowiec

swiety franciszek kosciol parafia sw franciszek kosciol wnetrze

Autokarowa pielgrzymka na Górę św. Anny Dzieci Maryii

W dniu święta wszystkich matek, nasza wspólnota miała ogromną przyjemność zorganizować pielgrzymkę na Górę św. Anny. Uczestniczyło w niej 37 dzieci (nie tylko z naszej parafii), wśród których 20 osób to Dzieci Maryi. Nie zabrakło również niektórych rodziców, jak i osób starszych z naszej parafii, którzy postanowili nam towarzyszyć w pielgrzymce.

Punktualnie o godz. 7.45 pod kaplice przyjechał duży autobus i busik. W pierwszym jechały dzieci, a w busiku osoby starsze. O godzinie 8.00 już byliśmy w drodze. Wszystko przebiegło bardzo sprawnie, także punktualnie dotarliśmy na miejsce, gdzie około godz. 10.00 nasz opiekun O. Serafin w sanktuarium Św. Anny odprawił Mszę św. w intencji Dzieci Maryi jak i dzieci pierwszokomunijnych.

Oprawą liturgiczną jak i muzyczną częścią eucharystii zajęła się nasza grupa. Po uroczystej Mszy św. zeszliśmy go groty i odmówiliśmy krótkie nabożeństwo majowe. Kolejnym punktem naszej wyprawy był mały odpoczynek na drugie śniadanko w Domu Pielgrzyma. Mogliśmy tam zakupić kilka pamiątek ( z czego chętnie skorzystaliśmy) i zjeść lody dla ochłody, gdyż słoneczko nam dopiekało i było bardzo, bardzo gorąco ok. 30 stopni Celsjusza.

Następnie pojechaliśmy do amfiteatru, gdzie przez ponad godzinę spędzaliśmy czas na wspólnych grach i zabawach, po czym wsiedliśmy do autobusu i pojechaliśmy do Kamienia Śląskiego, do sanktuarium Św. Jacka.

Po modlitwie w prześlicznym maleńkim sanktuarium mieliśmy znów trochę czasu na zabawy, odpoczynek i na małe co nieco. Dla każdego coś miłego. Około godz. 15.30 wyruszyliśmy w drogę powrotna do domu. Na ulicy Franciszkańskiej w Chorzowie już o 17 czekali na nas z utęsknieniem rodzice i najbliżsi.