Parafia św. Franciszka z Asyżu

Chorzów - Klimzowiec

swiety franciszek kosciol parafia sw franciszek kosciol wnetrze

Nocne czuwanie w Zesłanie Ducha Świętego

26. maja 2007 r. o godz. 20.00 w naszej parafii rozpoczęło się czuwanie modlitewne przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Jak co roku zaangażowana była przede wszystkim młodzież.

Na wstępie o. Serafin przywitał uczestników i rozpoczęła się modlitwa kanonami Taize, po której powstaliśmy z ławek aby poprzez radosny śpiew i gesty chwalić Pana. I tak upłynęła nam szybko godzina. O 21.00 trzymając się za ręce odśpiewaliśmy Apel Jasnogórski, po którym przeszliśmy do auli mieszczącej się w klasztorze na krótką konferencję i film przedstawiający misje Franciszkanów. Uświadomiliśmy sobie to, iż Duch Święty każdego z nas, obdarza swoimi darami aby głosić Ewangelię. Nie tylko Apostołów, franciszkanów ale dzieci, młodzież, małżeństwa, rodziny, chorych, samotnych powołuje do tej misji.

Po konferencji w procesji wyszliśmy z Paschałem na czele, z zapalonymi świecami na plac kościelny, gdzie były rozmieszczone 14 pochodni symbolizujące 14 stacji światła. Przeżywaliśmy wielkanocne nabożeństwo Drogi Paschalnej, zwane też Drogą Światła (Via Lucis), wzorowane na Drodze Krzyżowej (Via Crucis). Rozważaliśmy czternaście stacji spotkań Chrystusa Zmartwychwstałego z uczniami. Następnie przeszliśmy do salki na mały poczęstunek, podczas którego mogliśmy porozmawiać na różne tematy.

O godz. 23.15 rozpoczęła się adoracja przed Najświętszym Sakramentem w czasie której mogliśmy skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Ostatnim a zarazem centralnym punktem programu czuwania była EUCHARYSTIA o godz. 24.00, której przewodniczył o. Serafin.

Wszyscy braliśmy czynny udział poprzez wspólny śpiew, włączenie się w Liturgię Słowa, modlitwę wiernych, komentarze.

Bardzo szybko upłynął nam czas na modlitwie. Było to wielkie dla nas przeżycie. Chyba takie jakie doświadczyli Apostołowie wraz z Maryją przebywając w Wieczerniku na modlitwie oczekując na Pocieszyciela.

Całość czuwania, podobnie jak w zeszłym roku przygotowała młodzież naszej parafii. Zapraszamy parafian, a przede wszystkim młodzież na przyszły rok.