Parafia św. Franciszka z Asyżu

Chorzów - Klimzowiec

swiety franciszek kosciol parafia sw franciszek kosciol wnetrze

Pielgrzymka dzieci do Panewnik

W niedzielę 7 stycznia dzieci z naszej parafii wraz z o. Serafinem udały się na pielgrzymkę do Katowic Panewnik, by adorować Dzieciątko Jezus leżące w żłóbku. W pielgrzymce brało udział ok. 20 dzieci.

Wyruszyliśmy sprzed kaplicy św. Antoniego ok. godz. 12.30. Niestety, z powodu deszczu i słoty byliśmy zmuszeni zrezygnować z pieszej wędrówki. Na miejsce dojechaliśmy autobusem, ale za to monitorowanym (dla dzieci była to wielka atrakcja).

W Panewnikach najpierw zwiedziliśmy ruchomą szopkę i stajenkę z żywymi zwierzętami. Dzieci mogły zobaczyć w niej m.in.: konika, świnki, strusia itp... Następnie udaliśmy się do bazyliki na Adorację przy żłóbku. Nabożeństwu przewodniczył i Słowo Boże do dzieci wygłosił ks. bp Gerard Bernacki. W ramach adoracji były też jasełka w wykonaniu dzieci oraz występ dziecięcego zespołu muzycznego z Istebnej.

Z kościoła przeszliśmy do salki, gdzie czekała już na nas ciepła herbatka. Tam wspólnie przy akompaniamencie gitary śpiewaliśmy kolędy. Dodatkową niespodzianką dla dzieci był konkurs o tematyce bożonarodzeniowej przygotowany przez o.Serafina.

Pełni radosnych wrażeń wróciliśmy autobusem do Chorzowa ok. 18.30. Miła atmosfera i dobry humor towarzyszyły nam podczas całej pielgrzymki mimo niepogody i braku śniegu.