Parafia św. Franciszka z Asyżu

Chorzów - Klimzowiec

swiety franciszek kosciol parafia sw franciszek kosciol wnetrze

Autokarowa pielgrzymka Śladami Jana Pawła II do Starego Sącza, Wadowic i Zakopanego

"Szlakiem Jana Pawła II"

W przedostatni weekend października (21 ? 22.X.2006) odbyła się parafialna pielgrzymka "Szlakiem Jana Pawła II". Organizatorem pielgrzymki był o. Serafin. Pielgrzymi w liczbie 100 osób wyjechali dwoma autokarami o godz. 6:30 w sobotę, a powrócili w niedzielę około godz. 20:00.

Pierwszego dnia pielgrzymki, w sobotę, pierwszym miejscem, które odwiedziliśmy były Wadowice ? rodzinne miasto Ojca Świętego Jana Pawła II. Tam zwiedziliśmy dom, w którym urodził się i dorastał nasz papież oraz nawiedziliśmy bazylikę Wniebowzięcia N.M.P., w której został ochrzczony. Można było także skosztować słynnych papieskich kremówek.

Z Wadowic udaliśmy się do Starego Sącza, gdzie uczestniczyliśmy we Mszy św. w kościele przy klasztorze sióstr klarysek, gdzie żyła św. Kinga. Następnie zebraliśmy się pod ołtarzem papieskim, gdzie o godz. 15:00 odmówiliśmy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

Stamtąd udaliśmy się do Białego Dunajca na smaczną obiadokolację. Tam też wieczorem o godz. 20:00 zebraliśmy się wszyscy razem na wspólnym "pogodnym wieczorze". Była okazja do porozmawiania, podzielenia się wrażeniami minionego dnia oraz do pośpiewania biesiadnych piosenek. Po Apelu Jasnogórskim udaliśmy się na spoczynek.

Drugi dzień naszej wspaniałej pielgrzymki, niedziela, zaczął się od jutrzni. Potem zjedliśmy śniadanie, pożegnaliśmy się z gospodarzami, którzy tak ciepło nas przyjęli i odjechaliśmy w kierunku Ludźmierza. Tam nawiedziliśmy sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala, a na malowniczych dróżkach różańcowych odmówiliśmy część chwalebną Różańca Św. Mieliśmy również okazję przyjrzeć się z bliska ufundowanemu przez polonię amerykańską pomnikowi Jana Pawła II, a także stanąć w miejscu, z którego w 1997 roku nasz papież prowadził Różaniec Św. transmitowany na cały świat.

Z Ludźmierza udaliśmy się do Zakopanego na do sanktuarium na Krzeptówkach, gdzie uczestniczyliśmy we Mszy św. Po Mszy poszliśmy obejrzeć piękny ołtarz, przy którym Ojciec Święty odprawił Mszę św. na stadionie pod Wielką Krokwią w 1997 roku.

Później godzina czasu wolnego, aby pospacerować sobie po Krupówkach i dalej w drogę. Ruszyliśmy, niestety już w ostatnie miejsce podczas tej pielgrzymki, na Bachledówkę do sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej. W tym przepięknym kościółku zbudowanym z różnych odcieni drewna odmówiliśmy około godz. 15:00 Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Na koniec słowami pieśni "Czarna Madonna" powierzyliśmy się naszej Matce, Maryi. Jeszcze ostatnie spojrzenie na szczyty Tatr i ruszyliśmy w drogę do domu.