Parafia św. Franciszka z Asyżu

Chorzów - Klimzowiec

swiety franciszek kosciol parafia sw franciszek kosciol wnetrze

Pielgrzymka Dekanatu Chorzów do Matki Sprawiedliwości Społecznej

W ostatnią sobotę września (29 września 2006 r.) odbyła się, już po raz szósty pielgrzymka dekanatu chorzowskiego do Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej. Do Piekar Śląskich pielgrzymi z naszej parafii tradycyjnie udali się specjalnie zamówionym autobusem.

Wyjechaliśmy o godz. 12:45. Po przywitaniu pielgrzymów przez ks. dziekana Antoniego Klemensa o godz. 14:00 na kalwarii rozpoczął się Różaniec Św., który w tym roku prowadzili członkowie naszej parafii na czele z o. proboszczem Emanuelem. Rozważania odmawianej części chwalebnej przeczytali przedstawiciele młodzieży: Katarzyna i Paweł. Pierwszą dziesiątkę poprowadziła Joanna - animatorka Oazy - , trzecią - pan Piotr , piątą - pani Elżbieta , a drugą i czwartą - śpiewaną, poprowadził o.Serafin.

Po Różańcu Św. pielgrzymi mieli trochę wolnego czasu oraz okazję do spowiedzi św.

O godz. 16:00 rozpoczęła się uroczysta Msza św. przed obrazem Matki Bożej Piekarskiej. Eucharystię uświetnił swoim występem chór z parafii św. Floriana. Mszę św. celebrował ks. dziekan Antonii Klemens w asyście kapłanów dekanatu chorzowskiego. Homilię wygłosił wikary goszczącej nas parafii piekarskiej.

Licznie służyli także ministranci i lektorzy naszego dekanatu.

Pielgrzymi powrócili ok. godz. 18:00.